Show

FAQ

Dlaczego należy czyścić przewody wentylacyjnych?
Czyszczenie przewodów wentylacyjnych jest bardzo ważne, ponieważ w trakcie użytkowania klimatyzacji do kanałów może się dostać brud, alergeny, pyły i drobnoustroje. Nagromadzony w przewodach kurz jest dobrym środowiskiem do rozwoju różnych bakterii i pleśni. Stanowi to potencjalne zagrożenie dla zdrowia członków Twojej rodziny, ponieważ za każdym razem, gdy klimatyzacja/ ogrzewanie jest włączone te pyłki zaczynają krążyć po Twoim domu wraz z obiegiem powietrza. Czyszczenie przewodów wentylacyjnych usuwa te zanieczyszczenia oraz poprawa jakość powierza w domu.

Czy istnieje zanieczyszczone przewody wentylacyjne mogą doprowadzić do uszkodzenia pieca lub klimatyzatora?
Przyczyną powstawania uszkodzeń pieca lub klimatyzatora przede wszystkim jest ich niska jakość. Faktem jest jednak, że systemy grzewcze oraz chłodzące są bardziej skuteczne, gdy są regularnie czyszczone.

Czy muszę czyścić przewody wentylacyjne nawet w nowo wybudowanym domu?
Budowanie domu może rzeczywiście zwiększyć gromadzenie się zanieczyszczeń wewnątrz kanałów powietrznych, które blokują przepływ powietrza. Dlatego ważne jest, aby kanały wentylacyjne były wyczyszczone przed przeprowadzką do nowego domu.

Czy czyszczenie przewodów wentylacyjnych może zmniejszyć alergię?
W przewodach wentylacyjnych gromadzi się kurz, roztocza, sierść zwierząt domowych, pyłki oraz inne alergeny. Gdy ten bród zostanie usunięty, zmniejszymy poziom alergenów wewnątrz domu, dzięki czemu możemy złagodzić objawy alergii. Regularne czyszczenie kanałów wentylacyjnych jest więc niezbędne, gdy mieszkańcy naszego domu mają alergię, szczególnie na kurz i roztocza.

Jakie stosujecie metody czyszczenia?
Stosujemy się do standardów National Air Duct Cleaners Association (NADCA).

Czy czyszczenie przewodów wentylacyjnych może zanieczyścić mój dom?
Nie. Kładziemy szczególny nacisk na czystość twojego domu. Czyszczenie przewodów wentylacyjnych wykonujemy w taki sposób, aby brud i kurz nie wydostał się poza te przewody.

Dlaczego warto czyscic systemy grzewczo chlodzace?
W trakcje lat eksploatacji instalacje grzewczo klimatyzacyjne kumuluja zanieczyszczenia , ktore z biegiem czasu staja sie niebezpieczne dla zdrowiia ludzi przebywajacych w tych pomieszczeniach . Z tego powodu nieodzownym elementem konserwacji jest okresowe czyszczenie i dezynfekcja. Nie czyszczone instalacje staja sie doskonalym siedliskiem rozwoju bakterii i grzybow , powoduja zle samopoczucie , lzawienie oczu , dusznosci oraz sprzyjaja rozpowszechnianiu sie infekcji . Zanieczyszzcenie instalacje powoduja takze zwiekszone opory przeplywu powietrza co skutkuje zmniejszona wydajnoscja systemu i zwiekszonym uzyciem energii elektrycznej i gazu . Osadzajace sie w kanalach przeplywowych kurz i tluszcze sprzyjaja rozpowszechnianiu sie ognia w przypadku pozaru. Po wiecej informacji dzwoncie panstwo 773-744-3296

Jak czesto wymieniac filtry?
Zaleca sie co 30-90 dni wszystko zalezy od rodzaju filtra .Badania wykazaly , ze w jednym gramie niewymienianego na czas filtra moze znajdowac sie nawet do 10 tysiecy drobnoustrojow potecjalnie tworzacych kolonie. Filtry te umiejscowione w systemie wentylacyjnym stanowia uzasadnione zagrozenie dla zdrowia dlatego tak wazna jest regularna ich wymiana.

Moj kolega chorowal na zapalenie puc lekarz nie potrafil okreslic przyczyny i postawil diagnoze ( paleczki legionelli).
Jednym z przykladow na to jak grozne moze byc zaniedbywanie instalaccji grzewczo chlodzacej sa paleczki (legionelli). Wywoluja one LEGIONELLIOZE lub goraczke. Legionelloza prowdzi bezposrednio do ostrego zapalenia pluc. Legionella uwielbia urzadzenia wentylacyjne dlatego niezwykle wazne jest regularne czyszczenie kanalow jak i i dezynfekcja. Po wiecej informacji dzwoncie panstwo773-744-3296