Show

Jesień – dobry czas na konserwację pieca

PT Duct Cleaning

Gdy temperatura zaczyna spadać na zewnątrz i liście zaczynają zmieniać kolor, to jest  dobry czas na sprawdzenie pieca. Przygotowanie pieca  do długiej zimy z wyprzedzeniem pozwala zaoszczędzić pieniądze i uniknąć kosztownych napraw w chłodne zimowe dni, kiedy naprawdę trzeba ciepła zamiast dużego rachunku za naprawę.

Zaplanowanie wizyty i czyszczenie pieca na początku jesieni jest korzystnym posunięciem.Po pierwsze większość firm oferuje pakiet promocji o tej porze roku. Po drugie kanały i otwory wentylacyjne są ważnym elementem systemu grzewczego. Jeżeli są  nieszczelności, ciepłe powietrze ucieka, dostarczając mniej ciepła i powoduje, że piec  uruchamia się dłużej i częsciej. Uszczelnianie przecieków będzie eliminować lub minimalizować nieszczelności powietrze i dostarczy więcej energii dla sprawności systemu, który nie będzie musiał ciężej pracować dla zrekompensowania strat ciepła.  Po trzecie czyszczenie kanałów wentylacyjnych sprawia, że powietrze, którym oddychamy będzie czystsze.

Jak wygląda konserwacja pieca? Sprawdzamy najpierw przełączniki, zawory i palniki czy działają poprawnie,  czy wymagają one wymiany.  Następnie badamy przepływ powietrza i zapłonu, sprawdzamy filtry i przebieg cyklu ogrzewania. Zadzwoń dzisiaj i umów wizytę na konserwację pieca. 773-744-3296